Nick Belirleme

Sohbet sitesine giriş yapan kullanıcılar nick belirlemede özgür davranabiliyor. Takma ad (rumuz) olarak bilinen nick, sohbet odalarında görünün isminizdir. Size sohbet çağrısında bulunmak isteyenler, kullandığınız nick adına bakarak erkek ya da kadın olduğunuzu tahmin etmeye çalışıyor.

Her kullanıcı sohbet arkadaşını nick bilgisine göre seçiyor. Seviyeli sohbetlerin yapılabilmesi için nick belirleme önemlidir. Sohbet odasındaki isminiz olacak ve sohbet ettiğiniz kişi sizi o isim ile tanıyacaktır.

Ayrıca kişiler sohbet etmek istedikleri konulara göre nickler üzerinden kişi seçimi yapmaya çalışıyor. Tüm kullanıcılarını, sohbet hizmetleri hakkında bilgilendirirken, nick seçiminin neden önemli olduğu ve nasıl olması gerektiği konusunda da bilgilendiriyor.

Nick Kaydetme

Günün herhangi bir saatinde sohbet etmek için erişim yapan kullanıcılarının belirledikleri nick ile sohbet odalarına bağlamalarını sağlıyor. Düzenli olarak giriş yapmak ve belirli kişilerle sohbet etmek isteyenlere nick kaydetme seçeneği sunuyor.

Nick kaydetme, her defasında aynı nickin kullanılmasını ve o nick bilgisinin size tahsis edilmesini başlarının kullanamamasını sağlıyor. Bu işlemleri, sohbet odaları bölümünün üst tarafında yer alan “nick kaydet” butonu ile yaptırıyor.

Nick kaydet butonunu seçenler, en az 5 karakterden oluşan şifre belirliyor ve e-posta adreslerini yazıyor. Tamam butonuna tıklayanlar giriş yaptıkları nick bilgisini kaydetmiş oluyorlar. Bundan sonraki sohbet girişlerini nick ve şifre bilgilerini yazarak yapabiliyor. Nick kaydetmenin en büyük avantajı, seviyeli sohbetler yaptığınız arkadaşlarınızla birbirinizi sohbet odalarında daha kolay bulabilmenizdir.

Kanal Seçimi

Sohbete giriş bölümüne rumuzunu yazarak sohbet odalarına giriş yapanlar, kendilerine sohbet için davet gönderilen kanallara giriş yapabiliyor. Her kullanıcı istediği sohbet kanalını seçebiliyor. Kullanıcılarının daha rahat sohbetler yapabilmesi için kanala gir butonunu kullanıyor.

Kanala gir butonunu seçen kullanıcılar, açılan giriş bölümüne girmek istedikleri kanalın ismini yazabiliyor. İstenilen kanala giriş yapabilmesi için kanan isminin önüne (#) konulması gerektiğini kullanıcılarına gösteriyor. Kanala gir butonunu seçen kullanıcıları, 30 saniye içerisinde işlem yapmalıdır.

NBelirtilen süre içerisinde işlem yapılmadığında giriş penceresi kapanıyor. Kullanıcı tekrardan seçim yaparak sohbet için girmek istediği kanalın adını yazabiliyor ve tamam butonu ile kanala bağlanabiliyor.

Chat Girişi Chat

chatodalari.com.tr

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen resmi chat odaları platformu!

sosyal

facebook twitter instagram
© 2022 chatodalari.com.tr
muhabbet.org